Діяльність

03.09.2018

Комісія ДІЯРУ підтвердила можливість роботи енергоблока №4 ЗАЕС у понадпроектний період

Комісія Держатомрегулювання, яка проводила на майданчику ЗАЕС комплексну перевірку готовності четвертого блока до продовження терміну експлуатації, підтвердила можливість роботи блока в понадпроектний період.

Однак ряд заходів слід завершити до прийняття Колегією Держатомрегулювання остаточного рішення про продовження терміну експлуатації блока. Про це заявив, підбиваючи підсумки тижневої роботи, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання Валерій Бугай.

 На заключній нараді в рамках комплексної інспекції Держатомрегулювання енергоблока №4 Запорізької АЕС Валерій Бугай вручив виконуючому обов'язки генерального директора ЗАЕС Дмитру Сабадіну Акт комплексного інспекційного обстеження, що підтверджує можливість роботи блока в понадпроектний період.

Комісія, в складі якої були інспектори Держатомрегулювання та інших, залучених до даного обстеження, державних відомств, працювала за кількома напрямками. Загальний підсумок - позитивний. Такій оцінці Держатомрегулювання передувала колосальна робота. Силами Запорізької АЕС та Компанії виконано безліч заходів з підвищення безпеки, модернізації, реконструкції та технічного переозброєння четвертого енергоблока.

«У всіх нас позитивні враження від роботи. Всім хочу подякувати за відвертість, своєчасне надання інформації. Також хочу відзначити високий професійний рівень фахівців ЗАЕС, які працювали з нами. Спасибі і членам нашої команди, які потрудилися дуже ефективно, плідно, і в цей короткий період ми змогли провести великий обсяг роботи», - резюмував Валерій Бугай.

У свою чергу виконуючий обов'язки генерального директора ЗАЕС Дмитро Сабадін подякував інспекторам за роботу.

«Ми виконаємо всі заходи і докладемо максимальних зусиль для досягнення нашої мети - продовження терміну експлуатації блока №4 в понадпроектний період», - підсумував він.

Остаточне рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС буде прийматись на засіданні Колегії Держатомрегулювання України. Цьому буде передувати громадське обговорення підсумків даної комплексної перевірки та Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4, в рамках якого відбудуться заключні громадські слухання Держатомрегулювання щодо проекту рішення про можливість роботи енергоблока №4 ЗАЕС у понадпроектний період. Результати обговорення будуть доступні для громадськості і розміщені на сайтах Держатомрегулювання та Запорізької АЕС.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію