Діяльність

03.09.2018

На енергоблоці №4 ЗАЕС проводиться модернізація системи автоматичного хімічного контролю

На енергоблоці №4 ЗАЕС, який знаходиться в процесі продовження терміну експлуатації, почався монтаж системи автоматичного хімконтролю водно-хімічного режиму. Встановлення нового устаткування ведуть фахівці цеху теплової автоматики і вимірювань (ЦТАВ).

«Ми брали участь в заводських приймальних випробуваннях системи в Словаччині. Вони пройшли успішно, і нове обладнання вже доставлене на станцію. Зараз проводиться вхідний контроль і попереднє налаштування обладнання до монтажу. Скоро почнеться монтаж системи в турбінному відділенні і трохи пізніше - в реакторному. Далі буде виконане прокладання та маркування кабелів і підключення. Потім - впровадження обладнання і його випробування», - розповів начальник лабораторії обчислювальних систем ЦТАВ Олег Чернишов.

Система моніторингу і діагностики стану водно-хімічного режиму технологічних середовищ першого і другого контурів дозволить автоматично вести збір, обробку та надання інформації про стан водно-хімічного режиму фахівцям водно-радіохімічної лабораторії і блочного щита управління енергоблоком.

Аналогічне обладнання вже є на першому і другому енергоблоках. Воно знаходиться в дослідній експлуатації.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію