Діяльність

29.08.2018

Держатомрегулювання проводить комплексне інспекційне обстеження енергоблока №4 Запорізької АЕС

Протягом поточного тижня на Запорізькій АЕС проходить комплексне інспекційне обстеження енергоблока №4. Це черговий важливий етап, чергова сходинка до продовження терміну експлуатації блока.

Інспекційне обстеження здійснюється з метою перевірки достовірності обґрунтовуючих матеріалів, наданих разом із заявою про внесення змін до ліцензії, а також з метою перевірки стану виконання заходів, необхідних для продовження терміну експлуатації.

До складу комісії увійшли експерти з усіх напрямків, які підлягають обстеженню. Фахівці станції надають необхідну документацію, супроводжують учасників перевірки на всіх етапах і в цілому.

Подібні інспекції на Запорізькій АЕС проводяться перед кожним продовженням, починаючи з першого блока, тому схема і план роботи добре знайомі всім учасникам процесу.

Позитивний результат комплексного інспекційного обстеження є обов'язковою умовою на шляху до продовження терміну експлуатації атомного енергоблока.

Комісія буде працювати до 30 серпня. Висновки і пропозиції членів інспекційної комісії будуть узагальнені в Акті інспекційного обстеження.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію