Діяльність

14.08.2018

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю міста Дніпрорудне

14 серпня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю міста Дніпрорудне для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Сергій Малиш, перший заступник міського голови міста Дніпрорудне, оголосив присутнім представникам громадськості тему і мету зустрічі.

Далі фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, що виконуються.

З докладною доповіддю виступив головний спеціаліст з реконструкції і продовженню терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізацією Василь Лилак, розповівши присутнім про стан атомної енергетики світу і ролі Запорізької АЕС в енергобалансі України, про реалізацію заходів з підготовки енергоблока №4 до надпроектної експлуатації. Також він представив інформацію про результати розробки та склад звіту з періодичної переоцінки безпеки.

Виконуючий обов'язки заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та постах контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції, про проведену модернізацію системи радіаційного контролю.

Начальник служби охорони навколишнього середовища Ігор Квашнін представив матеріали, що стосуються виконання Запорізької АЕС всіх норм щодо захисту навколишнього середовища.

Далі зустріч з громадськістю м. Дніпрорудне продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків Запорізької АЕС, учасників зустрічі цікавили питання безпечного поводження з відпрацьованим ядерним паливом на станції, соціального захисту населення регіону розташування атомної електростанції та можливості розширення зони спостереження. На всі питання були отримані компетентні та вичерпні відповіді від фахівців станції.

Завершуючи зустріч з громадськістю, представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС з мешканцями міста Дніпрорудне.

Перший заступник міського голови Сергій Малиш від імені присутніх на зустрічі жителів подякував фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали, за компетентні відповіді на всі поставлені запитання і побажав процвітання і безаварійної роботи.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію