Діяльність

13.08.2018

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю м. Марганець Дніпропетровської області

10 серпня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю м. Марганець для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №4 ЗАЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблоку №4 ЗАЕС - 04.04.2018 року та розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №4 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, які виконуються.

Головний спеціаліст – начальник відділу управління ресурсів енергоблоків Володимир Гапонов розповів присутнім про стан атомної енергетики світу і ролі Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для жителів зони спостереження ЗАЕС. Він ознайомив присутніх з результатами оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблоку №4, а також надав інформацію про заходи щодо підвищення безпеки енергоблоку, які вже прийняті і плануються до виконання в рамках продовження, про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Заступник начальника відділу супроводу звітів з аналізу безпеки Сергій Борсук розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №4, розроблених звітах, так званих факторах безпеки, і комплексному аналізі безпеки.

В.о. заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та постах контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції, про проведену модернізацію системи радіаційного контролю.

Начальник служби охорони навколишнього середовища ЗАЕС Ігор Квашнін надав інформацію про організацію екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища, проведеного на Запорізькій АЕС.

Зустріч з громадськістю м. Марганец продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків Запорізької АЕС, учасників зустрічі цікавили питання соціального захисту населення зони спостереження атомної електростанції, можливість зниження тарифу на споживану електроенергію. Також обговорювалися питання придбання і установки інформаційних табло на території міста, питання екології води Каховського водосховища, функціонування майданчика ССВЯП і безпечного зберігання відпрацьованого ядерного палива. На всі питання були отримані компетентні та вичерпні відповіді від фахівців станції.

Завершуючи зустріч з громадськістю, представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблоку №4 ЗАЕС з жителями міста Марганець.

Міський голова м. Марганець Олена Жадько від імені присутніх на зустрічі жителів міста подякувала фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали, за компетентні відповіді на всі поставлені запитання і вручила представникам станції книгу про Марганець, якому в цьому році виповнюється 80 років.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію