Діяльність

09.08.2018

Фахівці ЗАЕС провели громадські слухання з представниками Водянської об'єднаної територіальної громади

9 серпня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю Водянської об'єднаної територіальної громади із сіл Дніпровка і Мічуріна Кам'янсько-Дніпровського району для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС - 04.04.2018 року та розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Зі вступним словом виступила в.о. старости села Дніпровка Людмила Моловічко, оголосивши присутнім тему і мету зустрічі. Начальник управління роботи з громадськістю та ЗМІ Запорізької АЕС Сергій Шимчев оголосив порядок денний зустрічі в форматі громадських слухань з представниками Водянської об'єднаної територіальної громади.

Далі фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, що виконуються.

Головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак розповів присутнім про стан атомної енергетики світу і роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для мешканців зони спостереження ЗАЕС. Він ознайомив присутніх з результатами оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №4, а також надав інформацію про заходи з підвищення безпеки енергоблока, які вже прийняті і плануються до виконання в рамках продовження, про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока.

Начальник служби аналізу безпеки Олександр Депенчук розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4, розроблені звіти, так звані фактори безпеки, та комплексний аналіз безпеки енергоблока.

В.о. заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та пости контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції, про проведену модернізацію системи радіаційного контролю.

Далі зустріч з громадськістю Водянської об'єднаної територіальної громади продовжилася в форматі «питання-відповідь». Учасників зустрічі цікавили питання соціального захисту населення зони розташування атомної електростанції, механізм розподілу коштів державної субвенції. Також жителів об'єднаної територіальної громади цікавили питання безпеки ССВЯП, функціонування системи радіаційного контролю та системи оповіщення, а також можливість встановлення інформаційних табло на території сіл Дніпровка і Мічуріна. Також звучали питання, що стосуються експлуатації палива компанії Westinghouse на Запорізькій АЕС. На всі питання були отримані вичерпні відповіді.

В завершенні зустрічі представники Водянської об'єднаної територіальної громади в цілому підтримали продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС за умови забезпечення колективом станції безпеки ввіреного їм об'єкта, подякували фахівцям станції за змістовні презентаційні матеріали та за компетентні відповіді на всі поставлені запитання.

Фахівці Запорізької АЕС подякували присутнім за дружню і невимушену атмосферу, надану можливість донести важливу інформацію з продовження і запросили всіх бажаючих відвідати з екскурсією Запорізьку АЕС.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію