Пресс-центр

27.04.2018

Петр Порошенко: «Благодаря ЦХОЯТ сильная ядерная держава Украина избавится от ядерной зависимости от России»

Петр Порошенко: «Благодаря ЦХОЯТ сильная ядерная держава Украина избавится от ядерной зависимости от России»

26 квітня 2018 року, під час пам’ятних заходів присвячених 32-й річниці техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко вкотре наголосив на важливості будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

«Україна має активно вдосконалювати всю систему поводження із радіоактивними відходами в країні. Руками Енергоатома ми розпочали будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для вітчизняних атомних електростанцій. Мова йде про Рівненську, Хмельницьку та Южно-Українську АЕС. Також хочу наголосити, що за 26 років нашої незалежності, Україна потужна держава, з потужною ядерною енергетикою, була єдиною в світі країною яка не мала власного сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива. Комусь дуже було вигідно щоб ми весь час були на гачку у Москви. На кшталт, сьогодні Москва захоче прийняти ВЯП - прийме, завтра захоче - не прийме. Захоче виставить тарифи, що роздягнуть українців до нитки… 200 млн доларів щорічно Україна сплачувала й зараз сплачує й ніхто не розуміє, що будівництво навіть найсучаснішого сховища окупиться за півтора-два роки. Завдяки повноцінному старту реалізації проекту ЦСВЯП - потужна ядерна держава Україна позбавиться ще однієї ядерної залежності від Росії. Заповнення сховища відпрацьованим ядерним паливом до проектних обсягів, за інформацією Енергоатома, буде складати близько 50 років - це 50 років незалежності по цьому напрямку», - наголосив президент України.

Петро Порошенко зазначив, що особисто зустрічався з представниками компанії, яка перемогла в тендері на будівництво Сховища - Holtec International, а також підкреслив, що проект будівництва Централізованого сховища вкрай важливий для соціального захисту громадян: «Безумовно, відбулись інтенсивні переговори, і я особисто мав декілька зустрічей, як в Україні, так і в Сполучених Штатах Америки з представниками Holtec International. Технології, які використовуються та будуть використані – це технології американської компанії. Так, загальна вартість капітальних витрат на будівництво ЦСВЯП буде великою. Але я хочу зауважити, що 10% від цих коштів піде на соціальний розвиток Чорнобильської зони відчуження, на розвиток територій Іванівського та Польського районів, на покращення життя людей, на будівництво доріг. Ми не можемо мати ядерне сховище й не мати інфраструктури, яка дозволяє його ефективно використовувати».

Нефинансовый отчет НАЭК «Энергоатом» за 2017 год

Сообщи о коррупции