Activities

International Cooperation

Атомна енергетика України забезпечує  50% виробництва електроенергії і займає гідне місце в світовому виробництві електроенергії. Понад 25% в енергобалансах сімнадцяти держав світу припадає  на атомну енергію, зокрема у Франції ядерна енергетика складає  більше 80% енергобалансу країни, в Литві - більше 75%, в Словаччині - більше 50%, у Фінляндії - більше 70%. Україна входить у першу п’ятірку  європейських держав - виробників ядерної енергії, а ДП НАЕК «Енергоатом» посідає значне місце серед  провідних енергогенеруючих  компаній світу.

Важливим елементом зовнішньої політики Компанії  є її членство в міжнародних організаціях, співпраця з компаніями  країн з розвиненим ядерним потенціалом. Метою такої співпраці є збереження конкурентноздатного стану ядерного виробництва електроенергії, залучення науково-технічної і фінансової допомоги, інвестицій, впровадження міжнародного  досвіду для вирішення стратегічних завдань «Енергоатому» і забезпечення безпечної експлуатації атомних енергоблоків. 

Безпечна експлуатація ядерних енергоблоків на рівні світових стандартів виконується з урахуванням досвіду, набутому в результаті співробітництва з провідними енергетичними компаніями Європи та технічній допомозі, де важливе значення по праву має Міжнародна програма з ядерної безпеки США та Програма TACIS. Це обумовлено не тільки масштабністю цих Програм, але й кількістю залучених до її реалізації західноєвропейських фахівців, які представляють експлуатуючі, проектні й експертні організації, фірми-виробники устаткування, регулюючі органи та організації технічної підтримки.        

План дій Україна - ЄС – є важливим інструментом для розбудови тісного співробітництва з ЄС на короткострокову перспективу, який сприятиме поступовій інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС. Одним із основних положень Плану дій Україна-ЄС є дотримання міжнародних стандартів ядерної безпеки.

Особливе значення  ми приділяємо участі нашої Компанії  у  проектах МАГАТЕ, в рамках яких надається не тільки допомога, а й можливість одержати найкращий світовий досвід та найкомпетентніші експертизи з найскладніших питань розвитку ядерно-енергетичного сектору.

Запрошуючи міжнародні  місії  МАГАТЕ, Партнерські перевірки ВАО АЕС, Компанія  передусім  демонструє світовій спільноті, що атомні електростанції України відкриті для співпраці, діалогу, готові до проведення будь-яких  перевірок. Наші АЕС експлуатуються підготовленим і кваліфікованим персоналом, який також  залучають в якості експертів до  міжнародних місій  на зарубіжних АЕС.

Враховуючи рекомендації МАГАТЕ, створено «Програму модернізації енергоблоків АЕС України з реакторами ВВЕР-1000 для Х2/Р4», фінансування якої  забезпечено кредитними угодами з ЄБРР і Євратомом.

Стратегією розвитку атомної енергетики України до 2030 року передбачено розвиток  потужностей АЕС, включаючи будівництво та введення в експлуатацію нових енергоблоків. Тому  Компанія  набула членства у міжнародній  групі EUR, яка працює над виробленням вимог до нових АЕС та аналізує перспективні проекти АЕС на відповідність цим вимогам.
Non-financial Report 2017 of NNEGC “Energoatom”

Report a Corruption Offense